Wyspa Kos – najlepsze last minute

Z postacią ojca medycyny, jakim był bez wątpienia Hipokrates, związana jest grecka wyspa Kos. Wyspa ta leży w archipelagu Dodekanezu. Położona jest na Morzu Egejskim w bliskiej odległości od Turcji – przez morze jest to jedynie około cztery kilometry. Kos jest, jak wiele greckich wysp, miejscem typowo górzystym. Kos jest wyjątkowo zieloną wyspą, na której spotkamy liczne gaje oliwne, sady cytrusowe oraz przepiękne drzewa migdałowe. Bliskość morza sprawia, że wyspa ta jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Z tego powodu jest to odpowiednie miejsce dla osób, które ponad wszystko cenią sobie aktywny wypoczynek. Dużą popularnością cieszy się tutaj szczególnie narciarstwo wodne oraz windsurfing. Wzdłuż wybrzeża znajdują się rozległe piaszczyste plaże, które w sezonie turystycznym zapełnione są niemalże do ostatniego wolnego miejsca. Oczywiście znaleźć tu możemy liczne greckie i rzymskie ruiny. Liczne są tu także gorące źródła, które sprawiają, że woda w morzu jest niezwykle ciepła.

KOS – last minute

Często odwiedzanym przez rzesze turystów miastem greckim jest Korynt. Jest to miasto o charakterze typowo portowym, które położone jest na Półwyspie Peloponeskim. Sama nazwa miasta kojarzy się (zwłaszcza wielbicielom historii) ze starożytnym miastem o tej samej nazwie. Pozostały z niego liczne starożytne ruiny, które są celem wielu wycieczek. Współczesny Korynt jest odległy od tego starożytnego o kilka kilometrów. Podziwiać tu można słynną świątynię Apollina, która pochodzi z około 540 roku przed narodzinami Chrystusa. Znajduje się tu także wiele budowli, które pochodzą z okresu rzymskiego panowania w Koryncie. Warto wspomnieć tu chociażby o fontannie Pejrene. Wśród licznych ruin uwagę przykuwa twierdza pochodzącą z okresu bizantyjskiego. Plaże znajdujące się w mieście nie zachęcają do plażowania, są to typowe plaże kamieniste, bardzo urokliwe aczkolwiek nie nadające się do zażywania na nich kąpieli słonecznych. Z tego też powodu Korynt odwiedzany jest przez turystów przede wszystkim ze względu na fascynującą historię, która owiewa to miejsce.

Delfy – wyrocznia

Osoby żywo zainteresowane historią, które jako kierunek swojej podróży wybierają Grecję, jako obowiązkowy punkt programu umieszczają Delfy. Jest to nazwa starożytnego greckiego miasta, które słynne było ze znajdującej się w nim wyroczni delfickiej. Na chwilę obecną jest to nazwa stanowiska archeologicznego, które jest jednak udostępniane do zwiedzania licznie przybywającym tu turystom. Współczesne Delfy są miastem położonym nieopodal miejsca z wyrocznią. Dzięki temu są często odwiedzane przez duże grupy turystów. Odnajdziemy w nich liczne hotele o różnych standardzie świadczonych usług, świetne restauracje i różnego rodzaju tawerny, w których zajadać się można przepysznym jedzeniem. Licznie przybywają tu także miłośnicy narciarstwa ze względu na usytuowaną w pobliżu górę Parnas, na której panują wprost wymarzone warunki do uprawiania białego szaleństwa. Samo miasteczko sprawia wrażenie sennego, ciągle zaspanego, co potęgują na pewno liczne wąskie uliczki, na których ruch samochodowy jest praktycznie żaden. ‚;

Written by euro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *