Wyspy greckie a oferta last minute

Biura podróży posiadają szeroką ofertę dla chcących spędzić swoje wakacje na wyspach greckich. Do wyboru mamy takie miejsca jak popularne Kreta, Rodos, Kos, ale również te mniej dotychczas znane turystom jak Itaka, Samos, Skopelos, Limnos. Wybór ofert jest ogromny, hotele dostępne są w różnych formach wyżywienia – od śniadań po all inclusive. To właśnie all inclusive cieszy się z reguły największym zainteresowaniem wśród klientów, podobnie jak znana formuła last minute.Wczasy rezerwowane są na kilka dni przez wylotem, jest to szansa na tanie wakacje last minute, dzięki czemu miejsca te stają bardziej dostępne pod kątem finansowym. Oferta hotelowa jest wtedy nieco skromniejsza, ale Grecja last minute to i tak możliwość wyboru standardu hotelu zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Kreta – last minute

Wybierając się na wakacje , najczęstszą formą wyżywienia jest formuła all inclusive. Dzięki niej mamy zapewnione w ciągu dnia posiłki jak również dostęp do napoi bezalkoholowych oraz alkoholowych. Jest to bardzo wygodna forma wyżywienia, która sprawia, iż wczasy nie będą obciążone dodatkowymi zakupami i wydatkami na żywność. Posiłki serwowane w hotelowych restauracjach są z reguły mieszanką kuchni międzynarodowej. Jako atrakcje hotelowe organizowane są tzw. wieczory greckie, które ukazują bogactwo kuchni greckiej, potrawy i smaki.

Chcąc jednak by nasze wakacje kosztowały mniej, możemy zdecydować się na zakup oferty z samymi śniadaniami. Bardzo często zakwaterowanie jest możliwe w tzw. studiach z aneksami kuchennymi. Posiłki możemy więc przygotowywać sami z lokalnych produktów. Dodatkowo jeśli wycieczka jest ofertą last minute, cena może być jeszcze bardziej atrakcyjna, a my możemy wtedy pozwolić sobie na kosztowanie kreteńskich specjałów w licznych tawernach i restauracjach. Takie wakacje last minute otwierają przed nami nowe możliwości, pozwalają bardziej dogłębnie poznać zwyczaje, potrawy, kulturę. Kuchnia grecka uznawana jest za najzdrowszą kuchnię na świecie, a Kreta słynie do tego z wyrobu znakomitej oliwy, jak również miodu tymiankowego. Nie zabraknie tu również potraw mięsnych, a także dużej ilości ryb i owoców morza.

Bez względu więc na to czy wybierzemy ofertę first minute, last minute, z wyżywieniem all inclusive czy samymi śniadaniami, warto skosztować lokalnych potraw by zachować w pamięci nie tylko piękne widoki greckiej wyspy.

Written by euro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *